خدمات دندانپزشکی

ایمپلنتایمپلنت ها پایه هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند که درون استخوان فک گذاشته می شود و به عنوان ریشه دندان جهت نگهداری روکش هایی که جایگزین تاج دندان می شوند استفاده می شوند. این ریشه های مصنوعی پس از اینکه در استخوان محکم شدند، دندانهای جدید روی این ریشه ها نصب می گردند.در واقع روکش ها بطور ثابت توسط چسب های دندانپزشکی به ایمپلنت چسبانده می شوند و از هر نظر شبیه به دندانهای طبیعی هستند. در مواردی که برای دندانهای مصنوعی فرد گیر کافی در دهان نداشته باشد، می توان از ایمپلنت های باریک یا مینی ایمپلنت ها به عنوان محل گیر مناسبی جهت ثابت نگداشتن دندان مصنوعی استفاده نمود.

ایمپلنت دندان 1

انواع ایمپلنت :

امروز شاید بتوان گفت حدود صد نوع ایمپلنت در بازارهای جهانی وجود دارد ولی معیار خوبی ایمپلنت، بر اساس پاسخ بافتهای پذیرنده ایمپلنت نسبت به آن می باشد که موفقیت کاشت دندان را تعیین می کند.ایمپلنت های معتبر دارای استخوان سازی مناسب در اطرافشان هستند.تحلیل استخوان اطراف آنها کمتر است یا در حد صفر می باشد. به این ترتیب درصد شکست آنها بسیار کم است.

مزایای استفاده  کاشت دندان :

 • مزایایی همچون :
 • راحتی
 • مقاومت بالا
 • کاربردی بودن
 • بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده

باعث میشود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریجهای ثابت یا پروتز متحرک بیشتر شود. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود.با درمان ایمپلنت، دندانهای دیگر قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمی شوند.پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود. بنابراین فرم صورت، کمتر دستخوش تغییرات ناشی از از دست دادن دندان میشود.به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

موارد استفاده از کاشت دندان :

 • فاصله بین دندانهای جلو در اثر از دست رفتن یک دندان به طوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
 • فاصله زیاد بین دندان ها در اثر از دست رفتن یک یا بیش از یک دندان به طوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
 • زمانی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از دست رفته باشد و تنها یک سمت، دندان طبیعی باشد.
 • زمانی که کلیه دندانهای یک یا هر دو فک از دست رفته باشد.
 • چنانچه تنها یک دندان از دست رفته باشد.

 نحوه و مراحل انجام درمان کاشت دندان:

کاشت ایمپلنت دندان

مرحله اول یعنی کاشت طی یک عمل جراحی ساده و راحت و با بی حسی موضعی در مطب و در مدت زمان کوتاه معمولا طی یک جلسه انجام می شود و هیچگونه عوارضی ندارد.توجه شود که در برخی موارد استخوان شخص ضعیف است و باید بوسیله مواد استخوانی تقویت گردد، که این امر قبل ، یا همزمان با قرار دادن ایمپلنت ها صورت می گیرد.برای اتصال استخوان به ایمپلنت کاشته شده حدود 3 ماه زمان نیاز است. طی این مدت بنا به درخواست بیمار یک دندان موقت می تواند در جای خالی دندان قرار بگیرد تا زمانیکه ایمپلنت خود دارای رویه دندانی شود.سپس مرحله دوم یا ساخت روکش روی ایمپلنت آغاز میشود.

هزینه و قیمت کاشت دندان  چگونه مشخص می شود؟

 • برای هر بیمار در شرایط معمول ( بدون در نظر گرفتن نیاز به قطعات بیشتر در موارد پیچیده تر) پنج قطعه ایمپلنت لازم است.
 • دو عدد از این قطعه ها در دهان بیمار برای همیشه قرار میگیرند(فیکسچر و اباتمنت)
 • قطعات دیگر برای فرم دادن لثه و قالبگیری می باشند.

در نتیجه فاکتور های مهم در تایین قیمت کاشت دندان به تفکیک شامل:

 1. قیمت ایمپلنت دندان
 2. هزینه جراح و متخصص پروتز
 3. هزینه لابراتوار پروتز
 4. هزینه قطعات مصرفی می باشد

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان:

حتما قبل از استفاده از ایمپلنت با دندانپزشک خود در این رابطه مشورت نمایید. برای استفاده از ایمپلنت، سلامتی کامل بدن و دارا بودن استخوان فک و لثه های سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما سابقه بیماری مزمن داشته باشید و یا مبتلا به براکسیسم (سایش دندانها) و یا دیابت و … باشید، میزان موفقیت ایمپلنت کاهش می یابد.درصد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد و در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد ایمپلنت فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور میانگین میزان موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۵% گزارش شده است.


سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – قبل از خیابان ولیعصر – جنب مترو جهاد – کوچه غزالی – پلاک 12 – طبقه 5


شماره های تماس

۵۴۹۰۲ (۳۰ خط)
۸۸۴۹۹۳۱۴ (۱۰ خط)


دنبال کنید

فعالیت ما را

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشیدطراحی و پشتیبانی توسط گروه نام گستران میباشد