خدمات دندانپزشکی

سفید کردن دندان هابلیچینگ دندان به معنای سفید کردن دندان می باشد و هدف افرادی که اینکار را انجام میدهند فقط زیبایی میباشد و هیچ خاصیت درمانی ندارد خیلی از افراد فکر میکنند در این روش لایه ای از روکش یا مواد به دندان اضافه میگردد که کاملا در اشتباه میباشند . اما به زبان ساده مواد با غلظت های مختلف بستگی به انتخاب شما بلیچینگ هوم یا آفیس بر روی سطح بیرونی دندان ها قرار داده میشود و این مواد به داخل سطح مینای دندان نفوذ کرده و رنگ رنگدانه ها را بسته به جنس دندان شما چند درجه سفید تر میکند که این میزان سفیدی را مثل ونیر کامپوزیت یا لمینت نمیتوان از پیش تعیین کرد تا دقیقا رنگ مورد نظر متقاضی گردد اما این میزان سفیدی در بسیاری از افراد مورد رضایت و حتی بیشتر از حد انتظارشان میگردد.

روش‌های بلیچینگ دندان :

بلیچینگ سفید کردن

بلیچینگ از طریق دو روش امکان‌ پذیر است که عبارتند از

 • بلیچینگ در مطب
 •  بلیچینگ در منزل

بیشترین تأثیرات در ابتدای بلیچینگ در مطب قابل‌ رؤیت خواهد بود در صورتی‌ که افراد با بلیچینگ در منزل به‌ مرور زمان نتایج ماندگارتری را مشاهده خواهند نمود. البته میزان سفیدی به توانایی و اراده فرد در رعایت بهداشت دندان‌ها هم‌ بستگی دارد. بلیچینگ در مطب زیر نظر دندانپزشک زیبایی با استفاده از موادی که روی دندان‌ها قرارگرفته می‌شود انجام می‌گیرد.در این روش فرد مراجعه‌ کننده برای رسیدن به نتایج بهتر باید چندین مرتبه به مطب دکتر مراجعه نماید. در روش بلیچینگ دندان در منزل متخصص دندانپزشک با توجه به قالب دندان‌های بالا و پایین موادی به نام جفت‌تری شفاف را به فرد مراجعه‌ کننده ارائه می‌دهد که آن‌ها را بر روی دندان‌ها قرار داده و برای سفید شدن آن‌ها از مواد داده ‌شده استفاده نمایند.

با توجه به موارد گفته‌ شده فرد باید تمام نکاتی که متخصص برای او بیان می‌کند را رعایت کند تا به‌ مرور زمان از دندان‌های سفید و درخشان بهره مند شود.

مراحل انجام بلیچینگ یا سفید کردن دندانها در مطب (office bleeching):

بلیچینگ

 • در این روش دندانپزشک ابتدا با استفاده از ژل مخصوص، لثه ها را به منظور محافظت می پوشاند، لب بیمار نیز توسط دهان بازکن مخصوص کنار زده شده و کاملا محافظت می شود.
 • سپس مواد سفید کننده (ژل مخصوص بلیچینگ) با غلظت بالا و با دقت بر روی دندان ها گذاشته می شود.
 • سپس با دستگاه مخصوص بلیچینگ (که تولیدکننده اشعه با فرکانس بالا و به رنگ آبی هستند) اشعه به دندانها تابیده می شود و این عمل چند مرتبه تکرار می شود.
 • این اشعه موجب اکتیو شدن ژل بلیچینگ و تاثیر سریع تر آن می شود.

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت یا لمینت در چیست ؟

در بلیچینگ خود دندان طبیعی شما چند درجه سفید میشود  اما در کامپوزیت یا لمینت دندان شما

 • تراش خورده و لایه ای از مواد کامپوزیتی
 •   یا روکش های دندانی به دندان شما اضافه میگردد .

فواید و عوارض بلیچینگ دندان :

با استفاده از محلول سفید کننده در روش بلیچینگ، عمل سفید کنندگی دندان صورت می گیرد. درمان در کمتر از یک ساعت به طور کلی انجام می شود و نتایج  آن نیز بسیار قابل توجه است.یکی از بزرگترین مزایای استفاده از روش بلیچینگ دندان موثر بودن و دوام آن است. نتایج استفاده از روش بلیچینگ دندان ، بسیار چشمگیر تر از نتایج دیگر روش های سفید کنندگی دندان است.دلیل این امر این است که استفاده از این روش شیمیایی، بسیار قوی تر از محصولات مشابه است. اما نظارت دندانپزشک هم ضروری است.حتی دندان های بسیار

 • زرد
 • جرم گرفته

را می توان با روش بلیچینگ دندان ، به صورت حرفه ای سفید سازی و درمان کرد.به طور کلی، تنها خطر و عارضه عمده ای که در مورد بلیچینگ دندان به چشم می خورد، حساسیت برخی افراد نسبت به آن است و این حساسیت به ویژه در ساعت های اولیه  پس از درمان مشخص می شود.دندانپزشک شما اطمینان حاصل خواهد کرد که این حساسیت حاد نیست.اگر احساس حساسیت جزئی دارید، توصیه می شود که دهان خود را  با آب گرم بشویید تا از ناراحتی جلوگیری کنید.حساسیت دندان به تدریج محو خواهد شد.

بلیچینگ دندان

نکاتی مهم در بلیچینگ دندان :

 • عمل و فعالیت بلیچینگ هنر دندانپزشکی می‌باشد. درواقع نتایج آن به دانش دندانپزشکی پزشک مربوطه بستگی دارد.
 • این موضوع را بدانید که بلیچینگ دندان یک درمان دائمی نیست و نیاز به تکرار دارد.
 • البته رعایت بهداشت فردی و عادات غذایی در افزایش مدت ماندگاری بلیچینگ تأثیر گذار است.
 • نتایج حاصل ‌شده از بلیچینگ را نمی‌توان به ‌دقت و کاملاً مشخص مشاهده کرد.
 • در واقع و به عبارت بهتر تضمینی برای سفید ماندن دندان به ‌صورت قطعی بعد از بلیچینگ نمی‌باشد؛
 • اما بر اساس درمان‌هایی که تا به امروز صورت گرفته نتیجه این عمل در 80 درصد از افراد مشاهده‌ شده است.
 • بسیاری از دندان ‌پزشکان حرفه‌ ای و اساتید این زمینه بر این باور هستند که عمل بلیچینگ باید در هر دو مکان منزل و مطب به‌صورت همزمان انجام شود. این روند باعث افزایش مدت ‌زمان ماندگاری سفیدی دندان‌ها می‌شود، هرچند که مقداری قیمت این فعالیت را افزایش می‌دهد.

سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – قبل از خیابان ولیعصر – جنب مترو جهاد – کوچه غزالی – پلاک 12 – طبقه 5


شماره های تماس

۵۴۹۰۲ (۳۰ خط)
۸۸۴۹۹۳۱۴ (۱۰ خط)


دنبال کنید

فعالیت ما را

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشیدطراحی و پشتیبانی توسط گروه نام گستران میباشد