خدمات دندانپزشکی

دندانپزشکی اطفالویژگی های دندانپزشک اطفال :

دندانپزشکی کودکان

 • دندانپزشک اطفال باید به روانشناسی کودکان  و همینطور برخورد با کودکان مسلط باشد  تا بتواند  کودک را برای درمان قانع کند
 • اگر کودک به  دندانپزشک اعتماد کند با او همکاری می کند.
 • دندانپزشک اطفال باید از این ویژگی  برخوردار  باشد تا بتواند  کودک را برای درمان  قانع کند
 • با والدین کودک ارتباط برقرار کند، تا والدین با آن ها در رابطه با مشکلات دندانی و دهانی کودک خود راحت تر صحبت کنند  ، و دندانپزشک با ارائه  مشاورات در خصوص حفظ سلامت دندان های  کودک آن ها را راهنمایی کند .
 • دندانپزشک کودکان باید وقت شناس باشد ،زیرا کودک کم تحمل است و  نمی تواند  ساعات طولانی را  در دندانپزشکی به انتظار بنشیند.
 • در زمان معاینه دندان و دهان کودک به  جثه کودک و  کوچک بودن  فک  توجه داشته باشد .
 • در حین درمان هر گز در رابطه با مواردی   که مناسب برای  سن کودک نیست  صحبت  نکند  و  از  آوردن اصطلاحات دندانپزشکی در حین درمان جلوگیری کند.

علائم پوسیدگی دندان در کودکان :

 • دندان هایی که دچار پوسیدگی می گردند ، سبب تغییر در رنگ مینای دندان می شوند
 • پوسیدگی دندان ها مینای دندان را به رنگ قهوه ای  و یا سیاه تغییر می دهد .
 • سوراخ شدن دندان ها در نواحی پوسیدگی نیز از علائم پوسیدگی دندان ها  می باشد .
 • در مواردی مشاهده شده است که  مقدار سوراخ شدن دندان ها به میزانی است که  کودک تصور می کند  دندان او شکسته شده است .در هنگام خوردن مواد غذایی سرد و یا گرم دندان حساس می شود زمانی که دندان ها را به روی  هم فشار می آوریم   درد دندان  آغاز می گردد .بروز بوی بد دهان نیز از یکی دیگر از مواردی است که  نشانه پوسیدگی دندان می باشد .به جا ماندن مواد غذایی در بین دندان ها و یا پاره شدن نخ دندان از دیگر موارد علائم  پوسیدگی دندان است

دندانپزشکی اطفال

بیهوشی در دندانپزشکی اطفال :

در برخی مواقع استفاده از بیهوشی  عمومی در دندانپزشکی کودکان  مهم است . برخی از  کودکان به دلیل ترس  و استرس   در هنگام  دندانپزشکی  با دندانپزشک همکاری نمی کنند ،این امر سبب می شود تا درمان به درستی و با تمرکز انجام نگردد .  در موارد که  نتوان کودک را کنترل کرد  بیهوشی  عمومی برای کودکان تجویز می گردد . البته در ابتدا دندانپزشک باید تمام تلاش خود را برای قانع کردن کودک  انجام دهد  و بیهوشی عمومی را به عنوان گزینه ی آخر در نظر بگیرد .با کمک بیهوشی  عمومی در دندانپزشکی  ،دندانپزشک اطفال با دقت و کیفیت بالاتری   درمان را انجام می دهد .

اهمیت دندان های شیری در اطفال :

دندان های شیری  برای کودکان اهمیت ویژه ای دارد  و این مورد می تواند به دلایل مختلفی باشد  .

دندان های شیری به دلیل آنکه نقش موثری  در جویدن غذا درست حرف  زدن و  تلفظ صحیح  کلمات دارد می تواند  پر اهمیت عنوان شوند .

در دندانپزشکی کودکان تمام خدمات مربوط به دندان های شیری برای  سلامت  آن ها ارئه می گردد  . از جمله این خدمات  عصب کشی دندان های شیری ،روکش دندان های شیری ، ترمیم  دندان های شیری  ،فلوراید تراپی   و… انجام می گردد  .


سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

آدرس : تهران – خیابان فاطمی – قبل از خیابان ولیعصر – جنب مترو جهاد – کوچه غزالی – پلاک 12 – طبقه 5


شماره های تماس

۵۴۹۰۲ (۳۰ خط)
۸۸۴۹۹۳۱۴ (۱۰ خط)


دنبال کنید

فعالیت ما را

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشیدطراحی و پشتیبانی توسط گروه نام گستران میباشد